Neden Sanal Dünyada herkesin Web Sitesi Olmalı? Özel

 

 Neden Sanal Dünyada herkesin Web Sitesi Olmalı?

 

Türkiye 'de telefonların özellikle cep telefonlarının ilk kez kullanıma girdiği zamanlar kullanımına direnenler çok olmuştu. Önceleri tek tük birkaç kalburüstü kesimde görülen cep telefonları şu anda o kadar yaygınlaştı ki cep telefonu taşımayanlar nüfus cüzdanı taşımayanlardan daha tuhaf karşılanmaya neredeyse ayıplanır olmaya başladı.

 Aynı olay web siteleri için de geçerli olmaya başladı. Web sitesi kullanmamaya direnen insanlar azalmaya ve Google vb. arama motorları günlük yaşamda adres sorma kanalı olmaya başladı. Büyük olasılıkla 4-5 yıl sonra bugün cep telefonu sahibi olan herkes bir web sitesi ya da en azından bir blog sahibi olacak.

 Bu kültür ilerliyor ve genişliyor. Neredeyse günlük alışverişlerimize ve yemek siparişlerimize kadar girdi. Yani zaman internet zamanı

 Ancak bu kültür çerçevesinde kimlikler iki ters yöne doğru ilerliyor.

 Bunlardan biri sanal kimliklerle kişi bilgilerinden cinsiyetine varana kadar ne olduğu kim olduğu belirsiz kişiliklerle atıp tutarak internette cirit atanlar.

 Diğeri ise doğru bilgilerle donatılmış gerçek ve güvenilir web sitesi sahibi olan gerçek kimlikliler.

 Belirsiz sanal kimlikler teknolojinin tüm olanaklarından yararlanarak kandırmaya, kötülüklerini sergilemeye ve toplumlara yönelik ahlaki yıkımdan soygunlara kadar bin bir kötülük ve zararla insanlığı yıpratmaya başladılar. İnsanda bulunan güvenme duygu ve isteğini kullanarak haksız gelir elde etme ve özellikle gençliği kötü ortamlara sevk etmeye bu sayede kendi belirsiz dünyalarında belirsiz krallıklar kurmaya başladılar.

 Sanal dünyanın tüm kötü yanlarına rağmen iyiler de bu ortamda yer alıp boy göstermeye ve bilinçlenmeye başladı.

 Gelişmeler insanların artık ne olduğu belirsiz sanal kimliklerden çok sanalda da belirli gerçek kimliklilere rağbet etmeye başladığını gösteriyor. İnternet dünyasının bu kesimi her geçen gün daha da büyümeye ve gelişmeye doğru hızla ilerliyor.

 Bu sanalda güvenilir kişilerden oluşan gerçek kimlikliler sanal ortamda buluşup gruplar kurmaya, değişik etkinlikler düzenlemeye, iş olanakları sağlamaya ve hatta gerçek dershane ortamından daha iyi şartlarda eğitimler vererek birçok alanda birçok öğrenciye daha yararlı olmaya başladı.

 Bu alandaki en iyi olanaklardan bir tanesi olarak reklam ve tanıtım sektörü hıza gelişmeye başladı. Gerçek ortamdaki ücretlerden çok daha az bir harcama ile doğru analiz edilmiş bir grup yada kitleye yönelik olarak yapılan çalışmalarla gerçek ortamdaki kişilerle kıyas edilmeyecek kadar büyük bir topluluğa hitap edebilecek güce erişiyor bu sektör. İnternet az bir masrafla dünyaya açılabilmenin yegâne yolu olmaya başladı.

 Bize düşen bu ortamda doğru bir şekilde ve yaygın olarak bulunmak ve ortalığı bu belirsiz sanal kötülüğe bırakmamak.

 Biz hızla büyüyen ve büyümeye devam edecek olan bu ortamda bulunmak gerektiğine yıllar önce karar vermiştik.

 Artık yavaş yavaş sizleri de bekliyoruz.

 Açık kimlikleriniz, doğru bilgileriniz ve doğru işlerinizde Doğru İşlerinizle…

 Sedat Celil Bullalıoğlu

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. , Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. , Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 www.sedagrup.com, www.sedaweb.net, www.webdesidn.info.tr

socialshare

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6

Hoş Geldiniz!

Tekrar Bekleriz!

Bize Hoş Geldiniz!

Bu Gün Kendinize Bir İyilik Yapın

Bizimle Tanışın, Bize Yazın

SedaGrup Kalitesiyle Sizi Dünyaya Tanıtalım

İletişim