Hosting (Yer Sağlayıcı)

Web Hosting (Yer Sağlayıcı)

Hosting yani türkçe karşılığı adıyla barındırma, web sayfalarınızı internette yayınlamak için gerekli alanın kiralanmasıdır. Diğer bir ifadeyle Hosting, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.

Bir web sitesi kurmak istiyorsanız, dosyalarınızı saklayacağınız bilgisayar evinizdeki bilgisayarınız olamaz, çünkü gerekli program ve donanımınız olsa bile bilgisayarınızın internet bağlantı hızı bu iş için genelde yetersiz kalacaktır.

İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internete hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (server yani sunucu) dosyaların saklanması gerekir. Web siteye ait dosyalar için depo vazifesi gören ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

Hosting bir sunucunun ortak paylaşımlı kullanılmasıyla ekonomik fiyatlara indirilebilmektedir. Ortak paylaşımlı bir sunucudan hizmet alınmasından ötürü dünyanın hiç bir yerinde YÜKSEK GEREKSİNİMLERE İHTİYACI OLAN SİTELER HOSTİNG OLARAK BARINDIRILAMAZLAR. Yüksek gereksinimli hosting ihtiyaçları için kullanıcının kendi özel sunucusunu kullanması gerekmektedir.

Gereksinimleriniz ile ilgili tereddütleriniz varsa destek birimimizden bilgi talep edebilirsiniz. Sizi en doğru olan bilgi ve hizmete yönlendirmekten mutluluk duyacağız.

 

Windows Hosting size ASP, .Net 2 - 3 - 3.5 - 4, MsSQL ve MySQL uygulamalarınızda yüksek performanslı çözüm sunar.

Linux Hosting size PHP ve MySQL uygulamalarınızda yüksek performanslı çözüm sunar. 

Sunucularımızın farkı ile sitelerinizdeki hızın farkına hemen varacaksınız. Gerçek kaliteyi SedaWeb İnternet Hizmetlerinde bulacaksınız.

SedaWeb İnternet Hizmetleri Web Hosting (Yer Sağlayıcı) Departmanına Ulaşmak İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

socialshare

share on facebook share on linkedin share on pinterest share on youtube share on twitter share on tumblr share on soceity6

Hoş Geldiniz!

Tekrar Bekleriz!

Bize Hoş Geldiniz!

Bu Gün Kendinize Bir İyilik Yapın

Bizimle Tanışın, Bize Yazın

SedaGrup Kalitesiyle Sizi Dünyaya Tanıtalım

İletişim